KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8321034
nr 832 1034
Gerry Eckhardt
(1902-1984), Lettland
Etsning, Gerry Eckhardt (1902-1984), signerad, 1956, 15/20, motivets mått: 40x50
Gerry Eckhardt, född 1902 i Riga, Lettland, död 1984, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 juni 2013
kl 18:56:18
31/5 09:02:19
Gerry Eckhardt
Läs mer om Gerry Eckhardt